Jakou vybrat tiskárnu a kde koupit nejlevnější tonery

Mobil

Při výběru tiskárny pro domácnost https://www.miuios.cz/slozka-pro-ukladani-zaznamu-hovoru-5210 se řídíme několika zásadními pravidly. Především si musíme ujasnit, co budeme tisknout, a v jakém rozsahu. Poměrně často se totiž stává, že většina zákazníků, kteří nakupují tiskárny přes internet anebo očekávají poradenství ve specializovaných kamenných obchodech, nemá přesnou představu o tom, jakým způsobem je bude využívat. Měli byste sami sobě položit tyto základní otázky a podle nich se najít v typu zákazníků:
Tisknu jen sporadicky, barevně i černobíle, potřebuji i scanner a kopírku – nejběžnější typ uživatelů v domácnostech, většinou lidé tisknou jen občas, občas také potřebují něco naskenovat a odeslat e-mailem, anebo nějaký dokument zkopírovat a vytisknout. Multifunkční činnost také vyžaduje multifunkční řešení. Tím je inkoustová multifunkční tiskárna, jejíž součástí je i scanner a kopírka. Vkládají se do ní inkoustové náplně.

inkoustová tiskárna

Tisknu častěji, stačí mi jen černobílý tisk – převážně jde o dokumenty k zakládání, smlouvy, faktury, doklady atp. Vyžaduji rychlý tisk a pokud možno dlouhou výdrž tiskové náplně. Pro tato řešení jsou ideální laserové tiskárny. Jejich předností jsou velmi nízké náklady na tisk. Úzká je i pořizovací cena, záleží ovšem na provedení – multifunkční zařízení je vždy dražší než „obyčejná tiskárna“. Spotřebním materiálem ovšem není inkoust, ale černé nejlevnější tonery, přičemž provoz tisku vychází levněji než u inkoustových typů.

tiskárna v kanceláři

Tisknu hlavně fotky, upřednostňuji kvalitu – poměrně malý okruh zákazníků tvoří lidé, kteří často prezentují své fotografie, nebo si je ukládají do rodinných alb v klasické papírové podobě. Pro tyto účely jsou však ideální buď prvotřídní inkoustové anebo tzv. termosublimační přístroje. Musíte však počítat s vyšší pořizovací cenou i s vyššími nároky na spotřební materiál a inkoustové náplně.